Zatienenie loggie pomocou screenovej rolety

2101x
 

Niekedy je jednoduchšie zodpovedať vaše otázky formou videoodpovede ako odpísať na email.

Dostali sme takúto otázku:

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom zatienenia loggie na 1. poschodí bytového domu v Zlatých Moravciach – Loggia je orientovaná na južnú stranu a celé leto nám na balkón praží slnko. Cez zimu nám to nevadí.

Balkón nechceme zasklievať ani tam dávať žalúzie nakoľko nechceme mať z bytu sklenník ani nechceme mať permanentnú tmu v obývačke. Premýšľali sme nad screenovou roletou(alebo niečo čo by ste nám vedeli navrhnúť vy + cenovú ponuku ) – chceme si len sem tam dať na balkóne kávu prípadne si tam spraviť trošku oddych / je možné umiestnenie aj na balkóne bez zasklenia?

Odpoveď si nájdete v našom videu:

Prepis videa:

Dobrý deň prajem.

V dnešnej časti sa pozrieme na inštaláciu screenovej rolety a ako je možné ju osadiť rôzne spôsoby montáže. Dostali sme dopyt na nacenenie takejto screenovej rolety. V tomto dopyte je písané: balkón nechceme zasklievať ani tam dávať žalúzie, nakoľko nechceme mať z bytu skleník a ani nechceme mať permanentné okno v obývačke. Premýšľali sme nad screenovou roletou alebo niečo čo by ste nám vedeli navrhnúť vy,  plus cenovú ponuku. Chcem si len sem tam dať na balkóne kávu prípadne si tam spraviť trošku oddych.

Takže poďme sa pozrieť rovno na možnosti aké máme.

Tak ako vidíte na tomto prvom obrázku, nie je to síce ani loggia ani balkón, ale v tomto prípade bola použitá screenová roleta na takúto terasu, montáž na železné stĺpy. Takže toto je jeden z tých montáží. Chcem upozorniť že tu je naozaj veľký rozmer. Bolo to 5x3m takže tu už je to tak na hrane. I keď v podstate tá z screenová roleta sa dá vyrobiť do rozmerov 7x6m ale naozaj treba vždy zvážiť možnosti uchytenia. Tak ako je vidno na tomto obrázku, screenová roleta slúži hlavne pre príjemnú klímu na takejto terase, väčšinou zo susedovej strany. V prvom rade tu prefukovalo, v druhom rade samozrejme nie je to príjemné keď vám susedia pozerajú rovno na terasu.

Ďalšia montáž, použitie screenovej rolety do otvoru. Nie je to sranda použiť takúto screenovú roletu do otvoru bez toho aby sme nepoužili nejaké bočné profily navyše. Keďže každý centimeter sa počíta v tomto prípade tie strany boli v celku rovné. Tak isto vhodné použitie týchto screenových roliet  na zatienenie takéto terasy. Tu to vyšlo naozaj veľmi pekne. Tu pokračovali tie otvory hneď tri vedľa seba a na všetkých troch sú osadené tieto screenové rolety.

Toto je taký klasický byt na Kramároch, celkom veľká terasa. Táto screenová roleta naozaj slúži svojmu účelu. Celkom príjemná klíma sa dá vytvoriť takou screenovou roletou a po zatiahnutí sa viac menej dá používať komplet celý rok. Nie je potrebné sa o to nejak extra starať takže bez problémov to tu funguje.

Tu vidíme screenovú roletu namontovanú v Petržalke. Táto screenová roleta má 5,5 metra takže toto už bol naozaj celkom slušný extrém ju aj tam dostať a ukotviť, keďže tie bočné steny sú zateplené skoro 60kou polystyrénom takže naozaj to nebola sranda, ale ako je vidno na týchto záberoch tak sa nám to podarilo a myslím si že tá roleta už je tam tretím rokom.

Ďalšia montáž takého klasického bratislavského paneláku. Toto je veľmi časté osadenie, v podstate oddelenia toho balkónu alebo terasy, takže po zatiahnutí tá roleta vyzerá takto.

Ďalšia montáž, to je tu prvé a druhé poschodie ale samozrejme vyvýšené, v tomto prípade sme túto 5 a pol metrovú screenovú roletu museli ťahať lanami.  Všetky tieto okolnosti je potrebné zvážiť už pri zameraní, ako ju tam dostaneme, či je možné ju vytiahnuť lanami alebo nejakým iným spôsobom či už horolezcami alebo nejakým žeriavom.Takto vyzerá montáž. V tomto prípade montáž prebehla na pôvodnú hliníkovú konštrukciu presklenia.V tomto prípade presklenia nie je úplne jedno aké tam máte. V tomto prípade to presklenie na obidvoch stranách malo pomerne kvalitné hliníkové profily. Takže pri obhliadke sme samozrejme zvážili že bez problémov tú screenovú roletu tam vieme uchytiť, zakotviť a drží tam. A samozrejme využíva sa počas celého roku.

Toto by som bral do pozornosti dal lebo v tomto prípade, v Dunajskej Strede som bol osobne ja. Na tomto mieste boli použité klasické plastové rolety. Samozrejme po rokoch úplne rozbité, takže zákazníčka chcela využívať tento balkón. Mala predstavu týchto screenových roliet, nemontovali sme to ešte takto, ale myslím si že montáž prebehla úplne bez problémov a od tohto momentu aj po týchto fotkách sme robili nejaký článok na blogu, sa nám celkom darí meniť tieto plastové rolety za takéto screenové rolety.

Z vonku vyzerá montáž takto. Čiže nie je potrebné sa o to tak isto nejak extra starať. Dôležité je že to je správne ukotvené. Ak si všimnete tu na stranách, zostali tu pôvodné drevené hranoly, ktoré sme využili na osadenie týchto roliet. Ak by sme ten hranol dali dolu, tak tu potrebujeme niečo dať je, potrebné to ukotviť poriadne. Nie že by sme my potom mali nejaký zbytočný problém a samozrejme aj zákazník by reklamoval že to nedrží. Takže toto sú možnosti.

Ešte som zabudol odpovedať na druhú otázku. Orientačná cena- pri tej screenovej rolete v rozmere 325x140cm. V elektrickom ovládaní na diaľkový ovládač to vychádza aj s montážou komplet na cca 1000 eur.

Dúfam že som zodpovedal všetky otázky. V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať. Prípadne nám rovno zašlite nejaký dopyt, alebo viac informácií si nájdete na našej webovej stránke – screenoverolety.sk , prípadne na bezhmyzu.sk . Ďakujem za pozornosť a želám pekný deň.